civil3d
ساعت ۳:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٥/۸  کلمات کلیدی:

در این بخش سری ششم نکات جدید راجع به Civil 3D ذکر خواهد شد. مشکلات خود در Civil 3D را در قسمت نظرات این بخش ذکر نمایید تا به آنها رسیدگی شود.

51. یکی از روش های ویرایش عوارض Civil 3D، ویرایش اسناد LandXML است. در این فایل می توانید روش کار را بیاموزید. 


52. امروزه کارهای طراحی مربوط به یک پروژه، گستره­ ی فراوانی دارد و امکان اینکه یک نفر بتواند تمامی اهداف پروژه را طی یک ترسیم، ارائه نماید؛ نیست. حتی در مواردی که پروژه کوچک بوده و طراح یک نفر باشد، تقسیم طرح به اجزای مختلف، قابلیت طرح را بالا می­برد.

در این شماره، مراجع خارجی و به خصوص Data Shortcut ها معرفی می شوند. فایل آموزشی مربوط را می توانید از این آدرس (با کمی تغییر) دانلود نمایید.


 

53. کنترل نقشه ها قبل از ارائه ی گزارش به پیمانکار از مطالب مهمی است که طراحان همیشه درگیر آن بوده اند و یکی از بزرگترین دعدعه های پیمانکاران است! همیشه یک چک نهایی، اطمینان بیشتری به نقشه های ارائه شده می دهد. در Civil 3D ابزاری به نام Mapcheck وجود دارد که با استفاده از برچسب ها، یک چک و گزارش نهایی از کار را در اختیارمان قرار می دهد. در این آدرس می توانید روش کار با این ابزار جالب را بیاموزید.


54. همانطور که می دانید منحنی بروکنر خط پخش و یا خط توزیعی است که باصرفه­ ترین حمل خاک را ایجاب کند. در فایل پیوست، روش تولید و متعادل کردن منحنی بروکنر آموزش داده شده است. این فایل را می توانید از این آدرس دانلود کنید. ضمن این کار، روش محاسبه ی احجام به روش پروژه نیز آموزش داده می شود. همراه این فایل، ترسیم ساده ای است که از آن می توانید در متعادل کردن بروکنر استفاده نمایید.