نکات طلایی در Civil 3D

در این بخش سری هفتم نکات جدید راجع به Civil 3D ذکر خواهد شد. مشکلات خود در Civil 3D را در قسمت نظرات این بخش ذکر نمایید تا به آنها رسیدگی شود.

61. بالاخره پس از مدتها انتظار، کتاب معروف و بسیار کاربردی Mastering AutoCAD Civil 3D 2014 از انتشارات بسیار معروف SYBEX در محیط اینترنت قرار گرفت. این کتاب را می توانید از این آدرس دانلود کنید. همچنین فایل های تمرینی و نیز چند فصل هدیه ی این کتاب را می توانید از این آدرس دانلود نمایید. فصل های هدیه شامل آموزش طراحی اسمبلی با Subassembly Composer به همراه فایل های تمرینی، آموزش نرم افزار Storm and Sanitary Analysis به همراه فایل های تمرینی و نیز آموزش چند دستور کاربردی در Map 3D به همراه فایل های تمرینی است.

62. تعویض بین فضاهای کاری جهت دسترسی به قسمت اتوکدی نرم افزار (به عنوان مثال قسمت طراحی سه بعدی)، معمولاً کاری وقت گیر و حوصله بر است. حتی زمان هایی ایده های سریعی به ذهن خطور می کند که بهتر است در همان لحظه آن ایده ترسیم و بررسی شود. از طرف دیگر، استفاده از نوار ابزارها، باعث شلوغی محیط نرم افزار می شوند. در این پست، روش ساده ای برای افزودن سربرگ های دیگر فضاهای کاری، به فضاهای کاری دیگر، آموزش داده می شود. این فایل را می توانید از این آدرس دانلود کنید.
63. زیردستورات و یا دستورات شفاف (Transparent Commands) به گونه ای از دستورات گفته می شود که درون دستورات دیگر و بدون خارج شدن از آن دستورات وارد می شوند. محیط های اتوکد و Civil 3D درای گونه های بسیاری از این دستورات هستند. در این آدرس به یکی از مهمترین آنها اشاره شده است.
64. گاه لازم است برای عوارضی مشخص، دِوِر تعریف کنیم اما به دلیل عدم وجود قوس دایره ای در آن عوارض، امکان تعریف دِوِر در حالت معمول وجود ندارد. برای مثال می توانید با استفاده از این روش به قوس های اسپیرال-اسپیرال و حتی خط مستقیم نیز دِوِر اعمال کنید. روشی که در این نکته آموزش داده می شود، User-defined Curve نامیده می شود. این آموزش را می توانید از این آدرس دانلود کنید.
65. برای اتصال فایل های اکسل به محیط اتوکد، از فایل آموزشی واقع در این آدرس استفاده کنید.
/ 1 نظر / 323 بازدید
علی

باسلام .اگه امکان داره نحوه رسم پل ابرو درپروژه سیویل را توضیح دهید{درجاهایی که رودخانه وجود دارد}