برج های دوقلو

 

برج‌های دوقلوی پتروناس

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
 
پرش به: ناوبری, جستجو

مختصات: شرقی‌″۴۲ ′۴۲ °۱۰۱ شمالی‌″۲۸ ′۰۹ °۳ / °۱۰۱٫۷۱۱۶۵شرقی °۳٫۱۵۷۸۵شمالی / ۱۰۱٫۷۱۱۶۵;۳٫۱۵۷۸۵ (نقشه)

KL2006.jpg
موقغیت کوالالامپور ,  مالزی ارتفاع برج   معمار سزار پلی تعداد آسانسور ۷۸ تعداد طبقات ۸۸ سال ساخت ۱۹۹۵-۱۹۹۸


برج‌های دوقلوی پتروناس از بلندترین آسمانخراش‌های جهان هستند که در شهر کوالالامپور در کشور مالزی قرار گرفته اند. برجهای دوقلو با احتساب آنتن بالای برجها، ۴۵۲ متر ارتفاع دارند. تعداد طبقات هر برج ۸۸ طبقه است و جمعا ۷۸ آسانسور در این دو ساختمان فعال هستند. این دو برج از زیر توسط مرکز خرید سوریا به هم وصل هستند. همچنین پلی طبقات ۴۱ و ۴۲ این دو برج را به هم متصل می‌کند. ارتفاع این پل از سطح زمین ۱۷۵ متر و طول آن ۵۶ متر است.

کار ساخت این برجها از سال ۱۹۹۵ شروع شد و در زمانی کوتاه در سال ۱۹۹۸ به اتمام رسید. دولت مالزی ساخت این برجها را به عنوان نماد پیشرفت اقتصادی این کشور در دستور کار خود قرار داد. امروزه برج‌های دوقلو پتروناس به یکی از نمادهای اصلی کوالالامپور و مالزی تبدیل شده اند.

معمار این بنا سزار پلی است.[نیازمند منبع]

شایان ذکر است به دلیل نزدیکی این برجها به مرکز نمایشگاههای مالزی (KLCC) این برجها نیز به اشتباه به برجهای KLCC معرفند به شکلی که در سرتاسر جاده‌های مالزی، تابلویی که شما را به سمت این برجها هدایت می‌کند و عکسی از برجها را نیز داراست به این برجها با همان نام KLCC اشاره مینماید.

این برجها توسط ژاپنی‌ها و کره‌ای‌ها - هر کدام یکی از برجها - طی مسابقه‌ای برای تکمیل پروژه ساخته شده اند و سپس دو برج با پلی به هم متصل شده اند. این برجها جزو بلندترین برجهای دوقلوی دنیا به شمار می‌روند.

در طبقه پایین برجها مجتمع خرید بزرگ سوریا قرار دارد. البته به توریستها خرید از این مجتمع به دلیل گرانی برخی اجناس در آن توصیه نمی‌شود. در طبقه پایین KLCC آکواریم زیبایی قرار دارد که در آن شما از دالان شیشه‌ای زیر آب کوسه‌ها و سفره ماهی‌های غول پیکر را از نزدیک خواهید دید. نمایندگی شرکت سونی و اغلب مارکهای لباس شاید از مراکز دیدنی این برج باشند. در طبقه بالای فروشگاههای برج سینما و فروشگاه کتاب بزرگی قرار دارد. موزه آثار هنری این برجها نیز شایان توجه است.

/ 1 نظر / 119 بازدید
بد باکس

شما با اين لينک باکس مي تونيد وبلاگتون رو جز پر بازديد ترين وبلاگ ها ببيند داشتن لينک در اين لينک باکس يعني داشتن 1000 لينک در وبلاگها و سايت هاي مختلف و در نتيجه داشتن يه وبلاگ پر بازديد براي شما به ارمغان مي آورد اگر باور نداري مي توني به بازديد روزانه اش نگاه کني براي ارسال لينک در اين لينک باکس : 1- لينک اين لينک باکس را در وبلاگ خود قرار دهيد عنوان:بد باکس آدرس:http://badbox3.tk 2- کد لينک باکس در وبلاگ خود قرار دهيد <script language="javascript" type="text/javascript"> LinkBoxCMS_height = 350 ;//طول لينک باکس LinkBoxCMS_width = 500 ;//عرض لينک باکس LinkBoxCMS_adr = 'default'; </script> <script language="javascript" type="text/javascript" src="http://badbox.persiangig.com/badbox.js"></script> 3- بعد از اين کارها به لينک باکس بياييد و لينک خود را به ما بفرستيد توجه کنيد که لينک شما در 1000 سايت و وبلاگ ديگر نيز خواهد بود